تبلیغات
عاقبت خاک گل کوزه گران خواهیم شد ... - تلاش برای ناکام ساختن مأموریّت کوفی عنّان
"Be Happy, But Never Satisfied." ― Bruce Lee
تاریخ : دوشنبه 18 اردیبهشت 1391
نویسنده : سیّد مرتضی

ولایتی: رژیم‌های عربی خلیج فارس خون سوری‌ها را می‌ریزند.


مشاور امور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه برخی از رژیم‌های عربی با تشدید خون‌ریزی‌ها در سوریه، با آتش بازی می‌‌کنند، خاطرنشان کرد که این رژیم‌ها درصدد ناکام ساختن مأموریت کوفی عنان در سوریه هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل مشرق، «علی اکبر ولایتی» مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری در گفت‌وگو با پایگاه خبری «عربی‌پرس» با اشاره به اینکه برخی از رژیم‌های عربی با تشدید درگیری‌های مسلحانه و ریختن خون‌ها در سوریه با آتش بازی می‌‌کنند، تصریح کرد که این رژیم‌ها برای ناکام ساختن مأموریت کوفی عنان در سوریه با اعزام مزدور و کمک تسلیحاتی مورد حمایت رژیم صهیونیستی و غرب به سوریه برنامه‌ریزی می‌کنند.

ولایتی توضیح داد: تمام این اقدامات با هدف انتقام‌گیری از ملل عربی و اسلامی در مصر و شمال آفریقا صورت می‌گیرد که طی فرآیند بیداری اسلامی علیه دیکتاتورهای دست‌نشانده قیام کردند.

وی با ابراز تعجب از اظهارات این رژیم‌ها درباره آزادی و دموکراسی و حقوق بشر در سوریه گفت: کشورهایی که نظام حاکمیت در آنها مانند نظام‌های حاکم در قرون وسطاست و مردم آنها از ساده‌ترین حق و حقوق‌ها و معیارهای بشری محروم هستند، چگونه می‌توانند از آزادی و دموکراسی و حقوق بشر در سوریه سخن بگویند؟

علی‌اکبر ولایتی تصریح کرد که مشروعیت نظام سوریه هر روز با انجام هرچه بیشتر اصلاحات در این کشور افزایش می‌یابد، اصلاحاتی که با برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی در این کشور آغاز شد و در این روزها با آمادگی جهت برگزاری انتخابات پارلمانی در حال تداوم و ادامه یافتن است و این چیزی نیست که نیروهای ارتجاعی منطقه خواهان آن باشند.

ولایتی افزود: ایران درحالی از روند اصلاحات «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه و دولتش حمایت می‌کند که پشتیبانی خود از خواسته‌ها و مطالبات مردم سوریه را نیز اعلام کرده است اما در عین حال معتقد است که نحوه اجرای این اصلاحات و شیوه نظام حکومتی برای آینده سوریه مسئله‌ای صرفاً سوری است و هیچ طرفی چه کشورهای همجوار سوریه چه قدرت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی اجازه دخالت در این امر را ندارند.

ولایتی در پایان تصریح کرد آنچه هم‌اکنون در سوریه از بمب‌گذاری‌ها و عملیات‌های تخریبی و ریختن خون سوری‌ها در جریان است، در واقع اجرای توطئه و برنامه‌ای هدفمند و از پیش‌طراحی شده برای از بین‌بردن ساختار دولت در سوریه و سرنگونی تنها دولتی است که حامی مقاومت و دشمن رژیم صهیونیستی است.
موضوعات مرتبط: اخبار , سیاسی , نظامی ,
آخرین مطالب

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید