تبلیغات
عاقبت خاک گل کوزه گران خواهیم شد ... - اپوزیسیون در اندیشه بازسازی آشوب‌های خیابانی
"Be Happy, But Never Satisfied." ― Bruce Lee
تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1391
نویسنده : جام جم

آمریكایی‌ها برای بازسازی فتنه 88 در ایران تصمیم گرفته‌اند سازمان اپوزیسیون خارج از كشور را نوآرایی و اصلاح كنند و بعضی مجموعه جریاناتی را كه تحت عنوان اپوزیسیون در خارج فعالیت می‌كنند از وضعیت 30 سال گذشته خارج كرده تا در مبارزه علیه جمهوری اسلامی كارآمدتر شوند.

در پایان سال گذشته، اخباری از پروژه‌ای كه نام معنادار هدیه 60 را بر آن نهاده بودند اعلام و كدهای متعددی از آن ارائه شد كه نشان می‌داد طراحی پیشرفته‌ای علیه ایران در حال انجام است و اهداف متعددی را دنبال می‌كرد. یكی از اهداف عمده این پروژه تلاش برای وارد كردن یك ضربه نهایی به نظام در انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی بود، به گونه‌ای كه این پروژه تا انتخابات آتی ریاست جمهوری تداوم یابد.

مهدی محمدی سردبیر روزنامه كیهان در تشریح پروژه ضد‌انقلابی هدیه 60 و ویژگی‌های آن گفت: آمریکایی‌ها تصمیم به «بازسازی فتنه 88» از طریق فعال‌سازی سازمان اپوزوسیون و تغییر در وضعیت سی سال گذشته گرفته‌اند تا بتواند در مبارزه با جمهوری اسلامی کارامدتر باشد.

وی اهداف اصلاحات غرب‌نشین‌ها را اینگونه تشریح کرد: تلاش برای کاهش فاصله میان مرزهای ایدئولوژیک اپوزیسیون که ناشی از قهر تاریخی میان آنهاست سبب شد تا بخش بزرگی از اپوزیسیون که نیروهای خود را به مبارزه با یکدیگر صرف کرده‌‌اند با این برنامه‌ریزی ضعف خود را علاج کنند.

این كارشناس سیاست خارجی تصریح كرد: تقسیم كار بین اپوزیسیون از دیگر اهداف نیروهای غربی است چرا كه ‌سرویس‌های اطلاعاتی غربی به ویژه آمریكا، انگلیس، فرانسه و اسرائیل به این نتیجه رسیده‌اند كه تمامی گروه‌ها از توانایی یكسانی برخوردار نیستند.

وی همچنین افزود: سرویس‌های اطلاعاتی كاركردهای مختلفی دارند برخی گروه‌ها كاركرد رسانه‌ای و علمیات روانی، برخی توانایی عملیاتی و برخی دیگر توانایی اطلاعاتی دارند بنابراین برای آمریكایی‌ها مهم است مجموعه كاركردهای آنان را در یك پروژه كلان گردآوری كنند و بین آنها تقسیم كار انجام دهند و در نهایت پروژه به طور كامل عملی شود.

* برنامه‌ریزی برای هماهنگی کارکرد گروه‌های اپوزیسیون و تروریستی

محمدی هدف دیگر اپوزیسیون را برداشتن مرز میان فعالیت تروریستی و فعالیت اپوزیسیونی دانست و گفت: واضح است برخی از گروه‌هایی كه در كنفرانس‌های واشنگتن، لندن و والاف پالمه دور هم گرد آمده‌اند سوابق ثبت شده تروریستی دارند اما حالا كراوات زده‌اند و كنار كسانی می‌نشینند كه در فعالیت بر ضد ‌نظام جمهوری اسلامی مشی سیاسی داشته‌اند.

این كارشناس سیاست خارجی بیان كرد: آمریكایی‌ها می‌خواهند قبح نشستن تروریست‌ها و مشاركت آنها در پروژه‌های تروریستی شكسته شود و گروه‌های اپوزیسیون و تروریستی كاركردهای همدیگر را بپذیرند و مرزبندی و فاصله‌گذاری تاریخی با گروه‌های مسلح از بین برود.

وی رسمی كردن و آشكار كردن حمایت از این گروه ها را آخرین هدف اپوزیسیون دانست و اظهار كرد: تاكنون حمایت اطلاعاتی و مالی آمریكا و رژیم صهیونیستی و كشورهای دیگر از گروه های اپوزیسیون پنهانی بود و برخی از گروه‌های تروریستی غربی در فهرست این کشورها قرار داشتند و بعضی دیگر آن قدر بدنام هستند كه هزینه حمایت آشكار از آنها بسیار بالا است لذا آمریكا و دیگر كشورها همیشه به صورت پنهان ازآنها حمایت كردند.

* تلاش برای ایجاد تشنج در ایران

محمدی درخصوص مستندات تحركات آمریكا علیه ایران ابراز داشت: شواهد متعددی وجود دارد كه نشان دهنده تحركات وسیع غرب علیه نظام جمهوری اسلامی است مانند تحرك شدید سرویس‌های اطلاعاتی برای تجمع اپوزیسیون، تمركز جامعه اطلاعاتی و رسانه‌ای غرب روی شخص رهبر معظم انقلاب و همچنین عادی‌سازی تشنج در فضای داخلی ایران.

محمدی در زمینه سایر مستندات تحرکات آمریکا علیه کشورمان گفت: ایجاد سفارت مجازی و جنگ سایبری و تلاش در رسانه‌ها برای ایجاد ارتباط‌های مستقیم با جامعه ایرانی از شواهد سرویس‌های اطلاعاتی در جمهوری اسلامی است.

محمدی همچنین بیان کرد: تولید سخت افزارهای جدید و تحویل سخت افزارها به گروه‌های مختلف اپوزیسیون برای جمع‌آوری اطلاعات در داخل ایران كه در این باره شواهد و اطلاعات مفصلی وجود دارد تاییدکننده تحرکات جاسوسی در خاک کشورمان است.

این كارشناس سیاست خارجی با اشاره به شرایط فعلی منطقه گفت: شرایط فعلی از اهمیت بسیاری برخوردار است و همزمان كردن تحریم‌ها با این پروژه‌های اطلاعاتی است.

وی خاطرنشان کرد: رویكرد تحریم‌ها از 6 ماه پیش كاملا تغییر كرده است و قبل از این متمركز بر فعالیت هسته‌ای و موشكی ایران بود ولی اكنون بر زندگی عادی مردم تمركز دارد و ایجاد نارضایتی بر زندگی آنها می‌كند.

وی با اشاره به تحرکات دیگر آمریکا تصریح کرد: ایجاد هماهنگی بین اپوزیسیون داخل و خارج از كشور كه طی آن فتنه كانال مستقیمی برای ارتباط با اپوزیسیون خارج از كشور پیدا کرد و سپس در یك تقسیم كار مشترك با آنها قرار گرفت. ما آخرین نمونه این تقسیم كار را در انتخابات مجلس نهم شاهد بودیم كه چطور استراتژی تحریم انتخابات از بیرون تولید و در داخل تبعیت شد و این نشان دهنده هماهنگی ایجاد شده بین اپوزوسیون داخل و خارج است.

* اپوزوسیون غرب در پی بازسازی فتنه 88

مهدی محمدی در خصوص اهداف پروژه هدیه 60 ادامه داد: هدف این پروژه، منحصر به تاثیر‌گذاری بر انتخابات مجلس نبوده است هدف این پروژه یك هدف كلان برای بازسازی فتنه 88 در ایران است. یكی از اینها مربوط به سازماندهی اپوزیسیون و ایجاد ارتباط بین اپوزیسیون داخل وخارج است كه توسط تحریم ها تقویت می‌شود.

این كارشناس سیاست خارجی تصریح كرد: این موضوع فراتر از این انتخابات یا انتخابات خاص است آمریكایی‌ها به دنبال این هستند كه سازمان اپوزیسیون تجدید شود و كاركرد جدیدی پیدا كند و برای هدف‌گذاری آینده آنها بر ضد‌جمهوری اسلامی تبدیل به یك مجموعه كارآمدتر شود، این یك هدف كلیدی آنهاست.

محمدی درادامه بیان کرد: بعداز اتفاقی كه سال 88 افتاد مجموعه نهادهایی كه فتنه 88 را طراحی كرده بودند به طور مفصل خود را شكست خورده نمی‌دانند چون آمریكایی‌ها هنوز هم معتقدند فتنه 88 یك فرصت بی‌نظیر بود اگر این بار فرصت احیا شود از دست نخواهند داد و امیدوارند بتوانند حداكثراستفاده را از آن ببرند.

وی خاطر نشان كرد: محورهای این طرح بسیار متنوع است و از چند وجه تشكیل شده مانند تشدید شكاف‌های سیاسی درون حاكمیت و انتقال شكاف از سطح سیاسی به سطح اجتماعی یعنی به وجود آوردن وضعیتی كه نخست نهادهای سیاسی در نظام تا حد كینه‌توزی و دشمنی در مقابل همدیگر قرار بگیرد و بعد بدنه اجتماعی این نهادها را مقابل یكدیگر قرار دهد.

این كارشناس سیاست خارجی سطح بعدی این شكاف را اینگونه تشریح کرد: ناكارآمد نشان دادن ساختار نظام جمهوری اسلامی هم در جریان فتنه و هم در جریان انحراف هر دو به دنبال محقق كردن این هدف هستند که این نكته را به مردم القا كنند كه مشكل اساسی در كشور ما ساختار نظام است و اگر ناكارآمدی وجود دارد ناكارآمدی ساختاری است.

محمدی در ادامه افزود: همانطور كه جریان اصلاح‌طلب به دنبال پروژه ساختار شكنی بود جریان انحراف هم از مسیر دیگر البته به شكل پیچیده‌تر همین هدف را دنبال می‌كند، یعنی آنها در نهایت می‌خواهند این جمع‌بندی را به وجود آورند كه بایستی تغییرات ساختاری در نظام شكل بگیرد.

وی همچنین تلاش برای اعتبار‌زدایی از رهبر معظم انقلاب توسط فتنه 88 را اینگونه ارزیابی كرد: یكی از اصلی‌ترین عوامل شكست فتنه 88 اقتدار مقام معظم رهبری، اشراف ایشان بر ساختار حاكمیت، محبوبیت اجتماعی وسیع ایشان و قدرت ایشان در مدیریت بحران بود.

این كارشناس سیاسی ارزیابی دشمن از حضور ولایت فقیه در جمهوری اسلامی را اینگونه بیان كرد: تا زمانی كه در ایران ولی فقیه وجود دارد، آنها قادر نخواهند بود هیچ نا‌آرامی شكل دهند و هیچ پروژه‌ای اتفاق نمی‌افتد. بنابراین یک پروژه بسیار جدی وجود دارد و آن این است كه به هر قیمت ممكن توانایی مقام معظم رهبری برای مدیریت مهار بحران آسیب ببیند.

* تلاش برای ایجاد بحران در سیاست خارجی

محمدی محور آخر برای بازسازی فتنه 88 در ایران را اینگونه بیان كرد: ایجاد بحران در سیاست خارجی جمهوری اسلامی به نحوی است كه مردم داخل به این نتیجه برسند كه سیاست خارجی كشور باید هرچه سریع‌تر تغییر كند و این در حالی است كه تبدیل بحران‌های سیاست خارجی به بحران‌های سیاست داخلی و شكستن اجماع ملی درباره پروژه‌های سیاست خارجی شاید جزء مهمترین مسایلی است كه در دستور كار سرویس‌های غربی در ایران قرار دارد.

این كارشناس سیاست خارجی در پایان خاطر نشان كرد: در شرایط فعلی درونی كردن درگیری‌ها و مسایل سیاست خارجی برای آمریكایی‌‌ها فوق‌العاده اهمیت دارد شاید این مهمترین پروژه‌ای است كه ما امروز در محیط امنیت ملی و سیاست خارجی با آن مواجه هستیم. به نظر دشمن تركیب این مسایل با همدیگر شرایطی به وجود خواهد آورد كه به نحوی می‌تواند زمینه بازسازی فتنه 88 را فراهم سازد.
موضوعات مرتبط: دانستنی‌ها , اخبار , سایبری , مقالات , دینی ,
آخرین مطالب

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید