تبلیغات
عاقبت خاک گل کوزه گران خواهیم شد ... - المپیک در حصار حلقه‌های امنیتی
"Be Happy, But Never Satisfied." ― Bruce Lee
تاریخ : یکشنبه 24 اردیبهشت 1391
نویسنده : جام جم

موشک های ضد هوایی بر بام خانه های مسکونی

برخی معتقدند بخشی از تدابیر سخت این چنینی برای مقابله با اعتراضات خیابانی طراحی شده که نمونه آن سال پیش و در کف خیابان‌های لندن به وقوع پیوست. مسئولان امنیتی اما این مسئله را رد کرده و تدابیری سخت پلیسی را برای آنچه مقابله با تروریسم خوانده‌اند می‌دانند.

دو محله مسکونی که قرار است موشک‌های ضد‌هوایی را بر بام خانه‌های خود ببینند، چند ماهی است محل رفت و آمد نیرو‌های امنیتی انگلیس شده‌اند. موشک‌های ضدهوایی بر بام خانه‌های مسکونی در لندن قرار است امنیت بازی‌های المپیک را به گفته مقامات دولتی انگلیس ضمانت کنند.

این را شبکه بی بی سی فارسی گفت و همچنین افزود که ساکنان محله‌های مسکونی نزدیک شهرک المپیک در لندن از این اقدام دولت بریتانیا ابراز نگرانی کرده‌اند.دو محله مسکونی که قرار است موشک‌های ضدهوایی را بر بام خانه‌‌های خود ببینند، چند ماهی است محل رفت و آمد نیرو‌های امنیتی انگلیس شده‌اند.

دغدغه مردم در مورد تک تیراندازان، یگان ویژه ساحلی و جنگنده‌ها بر فراز آسمان لندن کم بود، واحد توپخانه انگلیس هم دست به کار شده است. بسیاری، امنیت از این جنس را به جای امنیت شغلی و اقتصادی که این روزها در اروپا غوغا می‌کند، بیهوده عنوان می‌کنند. اشاره به مانور تبلیغاتی که دولت انگلیس چند ماهی است بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده است تا به گفته مقامات امنیتی همه چیز محیا باشد.

مردمی که در مناطق مشخص شده برای نصب این موشک‌ها زندگی می‌کنند مخالف اجرای چنین طرح‌های نظامی بر پشت‌بام خانه‌هایشان هستند. بی بی سی اما می‌گوید این کار برای بالا بردن امنیت لازم است.

برخی معتقدند، اعتراضات خیابانی سال پیش مردم لندن مقامات دولتی را به این فکر انداخت که تدابیر امنیتی شدیدتری برای مقابله با تهدید‌های احتمالی از سوی معترضان وضع کنند. مقامات دولتی اما این مسئله را رد کرده و تدابیر شدید پلیسی را برای آنچه مقابله با تروریسم خوانده شده عنوان می‌کنند.

بی بی سی فارسی در توجیه این اقدام مسئولان امنیتی حادثه 11 سپتامبر را بهانه می‌کند. حادثه تروریستی که آلت دست دولت آمریکا برای حمله به افغانستان و بعد عراق شد. جنگی که هنوز ادامه دارد و روز به روز بر مخارج آن و قربانیان غیرنظامی‌اش افزوده می‌شود.

شبکه بی بی سی فارسی البته نگفت که چرا باید چنین حادثه‌ای دوباره رخ دهد در حالی که همین چند ماه پیش بود که آمریکا طی عملیاتی در خاک پاکستان ادعا کرد بن‌لادن را به قتل رسانده است.

به هر حال آنچه نگرانی‌ها را در آستانه المپیک لندن برای مردم این شهر دو چندان کرده است، امنیتی کردن فضای مسابقات پیش از برگزاری آن است.
موضوعات مرتبط: اخبار , سیاسی , ورزشی ,
آخرین مطالب

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید