تبلیغات
عاقبت خاک گل کوزه گران خواهیم شد ... - بانوان ایرانی
"Be Happy, But Never Satisfied." ― Bruce Lee
تاریخ : سه شنبه 26 اردیبهشت 1391
نویسنده : سیّد مرتضی

گزارش راشاتودی از تیم محجبه فوتسال زنان ایران


به گزارش مشرق، شبکه راشا تودی در گزارشی اعلام کرد: پس از اینکه فیفا به فوتبالیست‌های زن ایرانی اجازه داد با حجاب بازی کنند، تیم روسیه اولین حریفی بود که تیم فوتسال زنان ایران را محک زد.

زنان ایران باید به دلیل قوانین مذهبی این کشور سر و گردن خود را بپوشانند، و فوتبالیست‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

اما فیفا با ابراز نگرانی‌های ایمنی به دلیل سنجاق‌های فلزی مورد استفاده برای بستن روسری، به بازیکنان اجازه نداده بود حجاب داشته باشند.

در حالی که هیچیک از طرفین تمایلی برای کوتاه آمدن نداشت، تیم المپیک زنان ایران مجبور شد سال گذشته از بازی انتخابی در برابر اردن کنار برود.

اما پس از آنکه از گیره‌های پلاستیکی (Velcro) بجای سنجاق استفاده شد، فیفا سرانجام ممنوعیت اعلام شده خود را لغو کرد.

«فریده شجاعی» معاون رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت: «ما زمان زیادی صرف این کردیم که فیفا را قانع کنیم بازی کردن با حجاب هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. ما بسیار خوشحالیم که آنها ممنوعیت حجاب را لغو کردند و ما اکنون می‌توانیم با روسری بازی کنیم. و من می‌توانم به شما بگویم که حجاب بر عملکرد بازیکنان ما تاثیری ندارد، و ما بسیار خوشحالیم که می‌‌توانیم در رقابت‌های بین‌المللی شرکت کنیم.»

هنگامیکه تیم فوتسال زنان ایران با حریف روسی خود رو به رو شد، هر دو طرف عطش زیادی برای پیروزی داشتند و با شور و حرارت کار کردند. متاسفانه برای ایران، هر چند آنها در ابتدا با یک گل پیش افتادند اما در پایان 2 به 1 باختند ، اما سرمربی آنها می‌گوید که این بخشی از منحنی آموزش و یادگیری است.

شهرزاد مظفر مربی تیم ایران به راشا تودی گفت: «روسیه دو ماه پیش برای دو بازی دوستانه در ایران بود. نتایج یک مساوی 2 -2 و یک برد 1- 0 به نفع روسیه بود. اما امروز ما واقعا خواستار پیروزی بودیم، اما روسیه تجربه بیشتری از ما دارد.»

در حدود 50 هزار زن ورزشکار در ایران فوتبال یا نوع داخل سالن آن «فوتسال» را بازی می‌کنند و همچنین تعدادی ستاره در حال ترقی وجود دارند که امیدوارند رشد سریع این ورزش را ادامه دهند.
موضوعات مرتبط: اخبار , دینی , ورزشی ,
آخرین مطالب

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید