تبلیغات
عاقبت خاک گل کوزه گران خواهیم شد ... - علت توهین به ائمه از نظر حضرت آیت الله مکارم
"Be Happy, But Never Satisfied." ― Bruce Lee
تاریخ : پنجشنبه 28 اردیبهشت 1391
نویسنده : جام جم

علت توهین به ائمه از نظر حضرت آیت الله مکارم

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از مهر، یکی از مراجع تقلید شیعیان ضمن محکوم کردن توهین به مقدسات مسلمانان و امام هادی (ع)، این اقدام را به دلیل ترس و عصبانیت دشمنان از پیشرفت اسلام عنوان کرد و گفت: این امور باعث می‌شود مردم به صورت گسترده‌تر مراسم امام هادی (ع) را برگزار کنند.حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی را از نعمت‌های الهی دانسته و با تأکید بر اینکه باید قدر این نعمت‌ها را هم در زبان و هم در عمل بدانیم، اظهار داشت: شکر عملی این امور به استفاده صحیح از این نعمت‌ها است. باید به آن آبرو داد، اختلاف ایجاد نکنیم و به حل مشکلات مردم مخصوصاً جوانان بپردازیم، اینها شکر عملی از نعمت انقلاب اسلامی است.

دشمنان از بیداری اسلامی عصبانی هستند.

وی در ادامه با طرح این سؤال که سرچشمه شیطنت‌ها و عداوت‌ها با اسلام و قرآن و پیشوایان اسلام کجاست؟ تصریح کرد: امروز بیداری اسلامی عملا به همه کشورهای اسلامی کشیده شده و دشمن از این موضوع بسیار عصبانی است. گاهی قرآن را آتش می‌زنند، گاه نامهای مقدس را کف کفش‌ها می‌نویسند، گاهی به پیامبر (صلی الله علیه و آله) و امام هادی (علیه السلام) اهانت‌های بسیار زشت می‌کنند و گاهی آن فرمانده دیوانه آمریکایی می‌گوید اسلام برای ما زیان‌بار است باید برویم با بمب اتم مکه و مدینه را نابود کنیم.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه آیا غیر از یک فرد دیوانه می‌تواند این حرف‌ها را بزند، بیان داشت: چقدر نادان، ناآگاه و بی‌خبر هستند کسانی که دست خود را در دست آمریکا گذاشته‌اند، در حالیکه آمریکا در مورد سرمایه اصلی آنها یعنی مکه و مدینه این گونه صحبت می‌کند؛ شما در کشوری زندگی می‌کنید که فرمانده آمریکایی در مورد آن این گونه می‌گوید باز هم دست شما در دست آنها است؟

کشورهای اسلامی باید متحد شوند.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت اسلام دشمنان را عصبانی کرده است، اظهار داشت: ما باید سعی کنیم اسلام با کارهای منطقی و حساب شده بیش از پیش پیشرفت کند و کشورهای اسلامی باید متحد شوند.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: با پیشرفت اسلام منافع نامشروع آنها به خطر افتاده و آنها دیوانه‌وار دست به اقداماتی می‌زنند، آن خواننده این رسوایی را به بار می‌آورد، کشیش قرآن آتش می‌زند؛ شما تصور می‌کنید با این اقدامات مقام امام هادی (علیه السلام) کم می‌شود و یا نور قرآن خاموش می‌شود؟

وی در ادامه بیان داشت: این امور نه تنها از عظمت قرآن و امام هادی (علیه السلام) نمی‌کاهد بلکه سبب می‌شود که مردم به صورت گسترده‌تر مراسم امام هادی (علیه السلام) را برگزار کنند و کلمات حضرت بیشتر مطرح شود، امیدواریم خداوند شر دشمنان دیوانه را به خودشان برگرداند و مسلمانان را در امن و امان بدارد.

این مرجع تقلید شیعیان در ابتدای درس خارج خود با اشاره به روایاتی از امام هادی (علیه السلام) به تبیین اهمیت شکر نعمت‌‌های الهی پرداخته و با بیان اینکه شکر شامل شکر قلبی، لسانی و عملی است، اظهارداشت: اگر انسان شکر نعمت را بجا آورد، چیزی که عاید او می‌شود از خود نعمت بالاتر است و متاسفانه غالبا به این نکته کمتر توجه می‌شود.

وی با بیان اینکه مساله شکر در تعالیم اسلامی و آموزه‌های اهل بیت (علیه السلام) دامنه‌دار است، خداوند تبارک و تعالی شاکر علیم است و می‌داند به هر کس به چه میزان پاداش عطا کند، از آیات قرآن استفاده می‌شود که خداوند شکر در مقابل خدمات والدین را بسیار با‌ارزش قرار داده است.

آیت الله مکارم شیرازی با استناد به آیاتی از قرآن کریم، ایمان، حلم و معرفت را از جمله برکات شکر نعمت ذکر و تصریح کرد: همه باید توجه داشته باشیم اگر شکر نعمت‌های الهی را به جای می‌آوریم ثمره و نتیجه آن عاید حال خود ما می‌شود و خداوند تبارک و تعالی از شکرگذاری انسان بی‌نیاز است.

موضوعات مرتبط: اخبار , آموزشی , دینی , سیاسی ,
آخرین مطالب

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید