تبلیغات
عاقبت خاک گل کوزه گران خواهیم شد ... - دور جدید شانتاژ خبری علیه ایران كلید خورد.
"Be Happy, But Never Satisfied." ― Bruce Lee
تاریخ : پنجشنبه 28 اردیبهشت 1391
نویسنده : سیّد مرتضی

هم‌زمان با نزدیك شدن به مذاكرات ایران و 1+5:

دور جدید شانتاژ خبری علیه ایران كلید خورد/ این‌بار سراغ علی‌اكبر صالحی رفتند.

 

هم زمان با نزدیك شدن به دور جدید مذاكرات ایران و 1+5 كه قرار است این بار در عراق برگزار شود، دور جدیدی از شانتاژهای خبری علیه ایران و مقامات جمهوری اسلامی توسط رسانه‌های آمریكایی- صهیونستی كلید خورد ...

بولتن نیوز: هم‌زمان با نزدیك شدن به دور جدید مذاكرات ایران و 1+5 كه قرار است این بار در عراق برگزار شود، دور جدیدی از شانتاژهای خبری علیه ایران و مقامات جمهوری اسلامی توسط رسانه‌های آمریكایی- صهیونستی كلید خورد.

به گزارش بولتن نیوز، در جدیدترین این شارلاتانتاریسم خبری، «دیوید آلبرایت»، موسس و رئیس موسسه علوم و امنیت بین‌الملل اعلام كرد كه علی اکبر صالحی، وزیرخارجه ایران با یک برنامه مخفی اتمی در دهه ۹۰ میلادی در ایران در ارتباط بوده است!

بر اساس این گزارش، بر اساس مکالماتی که آقای صالحی در دهه نود، زمانی که رئیس دانشگاه شریف بوده، وی از وجود این برنامه اتمی زیرزمینی آگاه بوده است. بگفته وی، صالحی از این برنامه آگاه بوده یا حتی احتمالا در این برنامه که مظنون به پیشبرد اهداف نظامی- هسته‌ای هست، دست داشته است و اتفاقا آژانس بین المللی انرژی اتمی هم‌اکنون به پیدا کردن زوایای پنهان این برنامه به شدت علاقه‌مند هست.

 این کار‌شناس هسته‌ای می‌گوید که در میان ۱۶۰۰ سند و تلکس‌هایی که در اختیار موسسه وی قرار گرفته است، به نامه‌ای برخورده که آقای صالحی در سال ۱۹۹۱ به پای آن امضا گذاشته است. بگفته وی، این نامه تضمین نهایی برای تامین‌کنندگان اروپایی موادی است که می‌توانند کاربرد دوگانه در برنامه هسته‌ای داشته باشند.

آلبرایت گفته است که دانشگاه شریف تهران در آن زمان اساسا بعنوان جبهه شبکه تدارک برنامه‌های نظامی ایران فعالیت داشته است. بگفته وی، هدف این برنامه مخفی به احتمال زیاد ساخت بمب هسته‌ای، شامل تولید اوارنیوم با غلظت بالا بوده است.

در این‌باره خبرگزاری رویترز می‌نویسد با توجه به اینکه مقامات آژانس بین المللی انرژی اتمی قبلا به سوء ظن خود نسبت به دانشگاه شریف و شخص آقای صالحی در رابطه با نقش آن‌ها در تدارک برخی فعالیت‌های هسته‌ای مشکوک اذعان داشته بودند، ظاهرا این تلکس‌ها اولین مدرک آشکاری است که ظنّ مقامات آژانس را برانگیخته است.

هر چند تا به  حال هیچ‌گونه مدركی در این‌باره از سوی مؤسسه مذكور منتشر نشده اما گفته می‌شود مؤسسه علوم و امنیت بین‌المللی در نظر دارد طی هفته جاری، برخی از این اسناد را در رابطه با فعالیتهای تدارکاتی مرکز مطالعات فیزیک ایران در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه نود در وبسایت خود منتشر کند.

با این حال یک سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل به رویترز گفته است که آقای صالحی تاکنون در هیچ برنامه هسته‌ای غیر مجاز و پنهانی دست نداشته است. وی گفته است که «به نظر ما، انتشار داستان‌هایی جعلی از این قبیل تلاشی برای به شکست کشاندن مذاکرات آتی پیرامون برنامه هسته‌ای ایران است».

به نظر می‌رسد این بازی جدید رسانه‌ای، با هدف تاثیرگذاری بر مذاكرات جدید ایران و 1+5 آغاز شده است. وگرنه تا به حال چندین بار افراد و مؤسسات برتر غرب به موضوع غیر نظامی بودن فرآیند هسته‌ای ایران اشاره كرده اند. برای مثال چندی پیش ژنرال بنی گانتس، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل گفت كه دستگاه «رهبری ایران متشکل از افرادی بسیار عاقل و منطقی است». وی افزود: «آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، هنوز به تصمیم نهایی قاطعی برای ساخت سلاح هسته‌ای نرسیده است.» از نظر او آیت‌الله خامنه‌ای در چنین راهی قدم آخر را برنخواهد داشت.

از سویی دیگر، سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان امروز (پنجشنبه) در اولین همایش ملی اقتصاد مقاومتی که در دانشگاه علم و صنعت در حال برگزاری است، با اشاره به تحریم‌های اعمال شده علیه ایران طی 30 سال گذشته، گفت: آنهایی که احساس می‌کنند با تحریم‌ها می‌توانند به ملت ایران فشار وارد کنند، در زمین ما بازی می‌کنند؛ چرا که این حرکت باعث می‌شود شکل گیری طرح جدید جمهوری اسلامی و کارآمدی آن در عرصه‌های مختلف سرعت بیشتری بگیرد که پیشرفت‌های ما حاصل همان اندیشه تحریم است.

وی با اشاره به اظهارات مقامات غربی پس از گفت‌وگو‌های استانبول به آنها هشدار داد که در اظهاراتشان دقت کرده و دچار اشتباه محاسباتی نشوند. جلیلی یادآور شد‌: آنچه در بغداد می‌توان پیش برد، گفت‌وگو برای همکاری و مبتنی بر حقوق مسلم ملت ایران است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اظهارات مطرح شده مبنی بر اینکه زمان برای گفت‌وگو در حال پایان است، اظهار داشت: آنچه رو به پایان است زمان برای فشار به ملت ایران است. چرا که بدون شک مسیر فشار به ملت ایران، موجب مقاومت و پیشرفت بیشتر ما خواهد شد.
موضوعات مرتبط: اخبار , سیاسی , نظامی ,
آخرین مطالب

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید