تبلیغات
عاقبت خاک گل کوزه گران خواهیم شد ... - خداحافظی 70 درصد جوانان مسیحی با کلیسا!!!
"Be Happy, But Never Satisfied." ― Bruce Lee
تاریخ : پنجشنبه 28 اردیبهشت 1391
نویسنده : جام جم

کریستین تودی نوشت؛

خداحافظی 70 درصد جوانان مسیحی با کلیسا

جیسون گاردنر متخصص الهیات و مددکار جوانان، در کلیسا کسی به حقیقت دست نمی‌یابد و همین امر موجب شده که 70 درصد جوانان به کلیسا نروند.


در پی ضعف عقلانی و منطقی نبودن آموزه‌های کلیسا و مسیحیت، «جیسون گاردنر» متخصص الهیات و مددکار جوانان هشدار داد مدت زمانی است که کلیسا در خصوص تربیت و توجه به جوانان، رقابت سختی با سایر نهادها در جهانی که به لحاظ تکنولوژی در حال پیشرفت است دارد.

گاردنر گفت که جوانان بیشتر تمایل دارند که به جریان سکولاریسم جذب شوند و به جریان مسیحیت تمایلی ندارند. وی افزود: «برآوردها حاکی است که 70 درصد از جوانان مسیحی کلیسا را رها کرده‌اند.» وی مدعی شد که برای آن که بتوانیم ایمان جوانان را عمیق کرده و ایمان منفعل آن‌ها را به ایمان فعال تبدیل کنیم، رقابت شدیدی پیش رو داریم. این امر مستلزم آن است که کلیسا به کار جوانان اهمیت بیشتری دهد.

وی افزود: «باعث تعجب است که چرا وقتی جوانان به سن 18 یا 20 سال می‌رسند دیگر به کلیسا نمی‌روند.» گاردنر در بیان علت این مشکل می‌گوید که ما از جوانان به طریقی درست در کلیسا استفاده نکرده‌ایم و به جای آن که به آنها کمک کنیم تا با حضور در کلیسا رشد کنند، از طریقی نادرست آنها را در کلیسا گردهم آورده‌ایم. گاردنر نکاتی را که جامعه‌شناس تنی کامپلو به آنها اشاره کرده بود را تکرار نمود و در خصوص نوع نگاه به آموزه‌های کلیسا ابراز نگرانی کرد.

تنی کامپلو هشدار داده بود که کلیسا مسیحیت را در نظر جوانان خیلی آسان جلوه داده است. گاردنر با اعتراف به ضعف عقاید مسیحیت در ادامه سخنان خود مسیحیت رایج و نحوه رفتن به کلیسا را زیر سؤال برد و مدعی شد که در رفتن به کلیسا ما به حقیقت دست نمی‌یابیم.

Christian Today
موضوعات مرتبط: اخبار , دینی ,
آخرین مطالب

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید