تبلیغات
عاقبت خاک گل کوزه گران خواهیم شد ... - بازیابی وحشتناك‌ترین آزمایش داروین
"Be Happy, But Never Satisfied." ― Bruce Lee
تاریخ : پنجشنبه 4 خرداد 1391
نویسنده : سیّد مرتضی
بازیابی وحشتناك‌ترین آزمایش داروین

پروژه «مكاتبات داروین» دانشگاه كمبریج با استفاده از جمع‌سپاری آنلاین به ادامه پروژه ناتمامی پرداخته كه روزگاری زیست‌شناس بریتانیایی و واضع نظریه تکامل در تلاش برای تعیین هسته احساسی جهانی به اجرای آن پرداخته بود.

Description: http://axgig.com/images/26497984989975981855.jpeg

چارلز داروین به ترساندن میهمانان خود با هدف علمی بسیار علاقه‌مند بود و در سال 1868 به آنها مجموعه‌ای از تصاویر هولناكی از فردی را نشان داد كه با یك میله، به صورت وی جریان الكتریكی وصل می‌شد.

داروین سپس از آنها و همچنین خوك‌های گینه‌ای می‌خواست تا احساس به تصویر درآمده در هر یك را اعم از شادی،‌ غم و ترس توصیف كنند. وی امیدوار بود بتواند احساسات هسته‌ای جهانی را در صورت موجودیت تعیین كرده و تفاوت‌های اصلاح شده فرهنگی از میان آنها بدست آورد.

نتیجه این تحقیقات كتاب «ابراز احساسات در انسان و حیوانات» بود. این در حالیست كه تجربه جمع‌سپاری عصر ویكتوریا دچار كمبود مواد سازگار یا یك گروه كنترلی و موضوعات تحت آزمون بود. وی تنها بر روی 24 تن این امر را آزمایش كرد.

اكنون این پروژه آنلاین از همین تصاویر كه توسط بنیامین دوشن، زیست‌شناس فرانسوی ثبت شده، استفاده كرده است. در حال حاضر بیش از 18 هزار ارزیابی از سوی شركت‌كنندگان جمع‌آوری شده و احتمالا این پروژه به ارائه نتیجه قابل دفاعی خواهد پرداخت.

محققان همچنین یك وجه دیگر اضافه كرده‌اند كه داروین در نظر نگرفته است. به گفته آنها، واژگان احساسی و رپرتوارهای متفاوتی در دوره‌های مختلف وجود داشته است. برای مثال در حالیكه درك داروین از یك تصویر، احساس «سردی و خشكی» بوده، بسیاری از داوطلبان امروزی آن را «بی حوصلگی» تصور می‌كنند. این احساس در دهه 1880 قابل درك نبوده است.

محققان دریافته‌اند كه احساسات نه تنها در میان فرهنگ‌ها بلكه در طول تاریخ نیز با هم فرق می‌كنند.
موضوعات مرتبط: اخبار , تاریخی , تکنولوژی , دانستنی‌ها ,
آخرین مطالب

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید